Automobilski sistem za kontrolu proklizavanja točka

Sistemi zaštite točka od blokiranja su dizajnirani da optimizuju efikasnost kočenja tokom upravljanja automobilom. ABS model pokreće motor jednosmerne struje kojim se upravlja preko računara. Preko 3 enkodera koji se nalaze u okviru sistema vrše se merenja uglova rotacije 2 točka, i ugla koji zauzima poluga prilikom blokade rada točka automobila.

Na početku eksperimenta točak, koji simulira relativno kretanje puta, ubrzava do datog aktivacionog praga brzine. Točak automobila ubrzava prateći rotaciono kretanje točka koji karakteriše put. Kada se dostigne aktivacioni prag započinje procedura kočenja. Ako se točak automobila ne kreće više, to znači da on ostaje u kliznom režimu (brzina automobila nije jednaka nuli) ili je apsolutno zaustavljen. Što je manje proklizavanje to je kontrola automobila bolja.