Servo sistem

Modularni Servo je dizajniran prvenstveno za učenje i praktične potvrde osnovnih i naprednih upravljačkih metoda. Metode uključuju demonstriranje tipičnih promenljivih faktora kao što su trenje, kočenje i inercija kao i veliki broj upravljačkih metoda pozicije i brzine, u rasponu od PID do LQ i vremenski optimalnog upravljanja. Modul motora jednosmerne struje može se povezati za nekoliko drugih modula. Veliki broj linearnih i nelinearnih mehaničkih modula su dizajnirani da demonstriraju delovanje zazora, kočenja, elastičnosti i trenja. Sve jedinice se mogu individulano istraživati pre kompletiranja sistema. Modul kočenja se sastoji od paramagnetičkog diska koji se kreće između polova permanentnog magneta. Modul inercije je opremljen masivnim metalnim cilindrom. Čelična šina osnove obezbeđuje fiksiranje modula i njihovu nepokretnost, čime se stvara imitacija blok šematskog dijagrama. Sve električne veze su ostvarene unutar softvera. Nisu potrebna mehanička znanja za ispravno montiranje sistema.

Modularni Servo radi preko računarski zasnovanog digitalnog kontrolera. Računar komunicira sa pozicionim senzorom i motorom preko ulazno/izlazne table i napojnog interfejsa. Kontrola ulazno/izlazne table  vrši se preko softvera u realnom vremenu a izvršava u Matlab/Simulink okruženju. Pre-programirana biblioteka kontrolera i Simulink modela podržava Modularni Servo. U potpunosti se može izvršiti sveobuhvatni opseg eksperimenata korišćenjem Modularnog Serva i pratećeg softvera.