1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
               Циљеви модула односно студијског програма управљање системима су теоретско и практично усавршавање студената у примени рачунара, микропроцесора, програмабилних логичких контролера, робота и манипулатора, мерних инструмената и уређаја за аквизицију. Такође, студенти се оспособљавају за пројектовање и реализацију управљачких система са вештачком интелигенцијом, специјализованих рачунарских система за уградњу, а стичу знања у областима управљања сложеним процесима помоћу великих рачунарских система и управљања електроенергетским системима. Они се упознају са савременим методама мерења електричних и неелектричних величина, с потребама мерења и захтеваним тачностима у индустрији, електромедицини и екологији.
 
          Тако образовани стручњаци су способни да се брзо уклопе у тим  да презентују своје резултате стручној, научној и широј јавности. Додатни циљ модула односно студијског програма је да обезбеди знања која су неопходна за праћење најновијих научних достигнућа и брзог технолошког развоја. Студенти добијају високе компетенције и академске вештине и оспособљавају се да буду спремни за континуирано учење и напредовање.  
  
         Студенти стичу знања из теоријско-методолошких, научно-стручних и стручно-апликативних подручја . Методологија савладавања поједних области градива се састоји од комбинације теоријског  проучавања, обимног практичног и лабораторијског рада. Циљеви реализације модула односно студијског програма су јасно и недвосмислено формулисани и доступни заинтересовним особама и преко публикације и сајта Факултета.   

Модул за Управљање системима је веома атрактиван за будуће студенте, јер омогућава стицање знања из више научних области. Пре свега, на овом смеру будући инжењери се оспособљавају за пројектовање, реализацију и примену система за управљање коришћењем савремених рачунара, микроконтролера и дигиталних процесора сигнала. Током школовања, студенти стичу знања из рачунарске технике и информатике, електронике, система аутоматског управљања, роботике, мерења, енергетике и телекомуникација. Омогућено је практично образовање и усавршавање у областима примене микропроцесора и микроконтролера, програмабилних логичких контролера, робота и манупулатора, система с вештачком интелигенцијом, уређаја за мерење и аквизицију података, специјализованих рачунарских система за уградњу, као и великих рачунарских система у управљању сложеним процесима. Овај модул омогућава дипломираним инжењерима запошљавање у свим гранама индустрије, енергетике, рударства, грађевинарства, као и у комуналној привреди и услужним делатностима.